Trądzik znak dojrzewania

Jest trudnym przeciwnikiem. Nikt go nie lubi. Szpeci naszą twarz. To hasła odpowiednio opisujące trądzik.

Mówimy o nim „ młodzieńczy trądzik”. Tak jest w rzeczywistości. Pojawia się on u osób będących pomiędzy 11 a 25 rokiem życia. Ta dolna granica jest oznaką rozpoczynającego się dojrzewania.

Trądzik co to takiego?

Trądzik to stan zapalny lub niezapalny skóry. Stan zapalny objawia się czerwonymi bolesnymi krostkami. Stan niezapalny to wągry lub zaskórniki. Trądzik może pojawiać się również na ramionach i klatce piersiowej. Z trądzikiem boryka się zazwyczaj młodzież.

zdrowie trądzik1 300x300 Trądzik znak dojrzewania

Co powoduje trądzik?

Na to w jakim stopniu trądzik się uaktywni mamy wpływ my sami poprzez styl naszego życia: to co jemy, w jakim środowisku się wychowujemy ( np. zanieczyszczenia), oraz uwarunkowania genetyczne. Przyczyną pojawienia się trądziku może być nadmierna produkcja łoju przez nasz organizm. Można zaobserwować tu pewną tendencję: osoby
o skórze tłustej częściej mają trądzik, niż osoby o skórze suchej. Częste rogowacenie naskórka, który zatyka ujście mieszków włosowych.

Nieznośny trądzik i jego stopień nasilenia to indywidualna sprawa każdej osoby, która go posiada. Czasem trądzik pojawia się również jako reakcja alergiczna na to co zjedliśmy.  Trądzik tego typu zazwyczaj znika szybko, ale jest to informacja dla nas, że na coś jesteśmy uczuleni.

Warto leczyć trądzik, gdyż pozostawiony sam sobie uszkadza nasz naskórek, zwłaszcza jeśli chodzi o twarz pozostawia nie ładne blizny. Gdy mamy problemy z trądzikiem warto zgłosić się do specjalisty dermatologa, który określi stopień nasilenia trądziku, aplikując jakiś antybiotyk, czy preparat do jego usuwania. Pamiętajmy, również by samemu  nie usuwać bezmyślnie trądziku. Lepiej skorzystać z wykwalifikowanej kosmetyczki, która wie jak obchodzić się z trądzikiem i nie zrobi nam krzywdy. Oczywiście z takiej usługi, należy skorzystać w momencie, gdy trądzik jest nadmierny. Zazwyczaj lekarze dermatolodzy przepisują lek o nazwie Aknenormin, jego dłuższe stosowanie eliminuje trądzik, bądź w zupełności go usuwa.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • sennik ktnia
  • zmiany skórne u psa
  • wypryski na czole
  • co dermatolodzy przepisują na wypryski forum
  • aknenormin wagry


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.