Stres, a podjadanie

Biegniesz, patrzysz na zegarek, spieszysz się i stresujesz, że nie zdążysz. Stres bo o nim mowa jest przyczyną problemów: żołądkowych, niemożnością spożywania posiłków, każdy go inaczej odczuwa. Niejednokrotnie stres objawia się poprzez niepohamowaną chęć podjadania. Wtedy wszystko smakuje najlepiej, ale czy tak powinno być?

Prawidłowe nawyki żywieniowe wpajane nam są od wczesnego dzieciństwa. Głód zaspokajany jest od narodzin. Dzieci często rozpieszczane są słodyczami przez rodziców i dziadków. A ich starsi koledzy, oraz dorośli podjadają w stresie, by sprawić sobie przyjemność. Zatem, można by powiedzieć, że podjadanie jest swego rodzaju nawykiem wyuczonym przez lat

stres a podjadanie Stres, a podjadanie

Kiedy człowiek się stresuje spada mu poziom endorfiny i serotoniny, spowodowane jest to tym, że organizm eksploatuje całe pokłady energii jakie posiada. Efektem tego jest chęć podjadania i to najlepiej czegoś słodkiego co działa przeciwdepresyjnie i powoduje podwyższenie hormonu szczęścia. Wspomniane podjadanie jak wiadomo nie jest zdrowe. Jest przyczyną wielu chorób jak: cukrzyca, otyłość, próchnica zębów, a także jest przyczynkiem do chorób nowotworowych, czy zawału serca. Niestety podjadanie w stresie słodyczy jest chwilowe, ponieważ bardzo szybko podnosi nam się poziom energii, ale też i szybko spada. Wtedy koło się zamyka i znów zaczynamy podjadać, gdyż dokucza nam głód, poczucie zmęczenia.

Warto pomyśleć o innych sposobach rozładowywania stresu niż podjadanie słodyczy. Można je zastąpić owocami, warzywami, chudym mięsem, czy bakaliami, pamiętając, by było to 5 posiłków dziennie według zaleceń dietetyków. Ale odchodząc od jedzenia warto pomyśleć o aktywnych formach takich jak spotkania ze znajomymi, pójście do teatru, czy wysiłek fizyczny. Dzięki wysiłkowi fizycznemu nie tylko rozładujemy stres, ale poprawimy swoją kondycję fizyczną, przez co będziemy czuć się o wiele lepiej bez zbędnych pustych kalorii.  Przy spalaniu kalorii z zajadanego stresu pomocne nam będą preparaty zawierające kofeinę,  zieloną herbatę. Inne preparaty, które wspomagają spalanie kalorii dostępne są w aptekach należą do nich np. Aqua Slim, Linea i wiele innych.

 Stres, a podjadanie

Na jednych stres działa motywująco, inni go zajadają – jedno jest  pewnie nie można go lekceważyć, ponieważ stres jest też niebezpieczny. Powoduje zaburzenia psychiki, zdrowia. Mamy nadzieje, że nasze porady pomogą Wam uporać się ze stresem, a słodycze będziecie jadać dla przyjemności.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 5.0/5 (liczba ocen: 1)

Stres, a podjadanie , 5.0 out of 5 based on 1 rating

Szukane frazy:

  • mail aqua com vn
  • mail formach com vn
  • WIAZANIE KRAWAtow
  • Porady seksuologa online za darmo
  • mail thuytung com vn


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.