Pan młody jak malowany

Przyszły pan młody na swój własny ślub zazwyczaj wybiera klasyczny garnitur
w bezpiecznym, standardowym kolorze. Jednak ma on znacznie większy wachlarz wyboru niż rzeczony garnitur. Pan młody chce wybrać dla siebie równie piękny garnitur jak jego przyszła żona sukienkę. Kto powiedział, że tylko panna młoda ma zachwycać swoim wyglądem, niech pan młody też wygląda oszałamiająco.

garnitur ślubny 224x300 Pan młody jak malowany

Wybierając garnitur pan młody powinien pamiętać o kilku zasadach, a przede wszystkim
o tym, że musi pasować do figury kupującego. Pan młody może wybrać między dwoma rodzajami garniturów jednorzędowym lub dwurzędowym, z kamizelką, bądź też bez niej.
Marynarka – powinna być dłuższa i sięgać do pupy, a rękawy do nadgarstka przy
wyciągniętych rękach.
Mankiet koszuli – musi wystawać spod rękawa marynarki, by widoczne były spinki
koszulowe.
Spodnie od garnituru – nogawki spodni powinny lekko opierać się o buty, a ich obcasy winny
być w połowie zakryte.

Oprócz klasycznego garnituru przyszły pan młody może wybrać między smokingiem, frakiem, czy też żakietem.

Smoking jest strojem odznaczającym się swoim eleganckim i uroczystym charakterem. Zazwyczaj wykonany jest z cieniutkiego materiału, a jego klapy obszyte są jedwabnym atłasem.  Spodnie od smokingu mają pojedyncze czarne lampasy. Koszula pod smoking  powinna mieć odkładany kołnierzyk, mankiety obowiązkowo z czarną muszką. Do smokingu pasują czarne jedwabne skarpetki i lakierki, lub czarne skórzane buty.

Frak jak się mówi jest królem w męskiej modzie. Zakłada się go na szczególne okazje takie jak wesele. Kiedyś uznawany był, również za strój dzienny. Fraki szyte są z dobrego gatunku czarnego sukna. Klapy fraka uszyte są z jedwabnego atłasu. Spodnie od fraka charakteryzują się dwoma lampasami na zewnętrznych, bocznych szyciach. Do fraka pasuje biała koszula ze sztywnym gorsem i sztywnymi mankietami. Kołnierzyk tejże koszuli charakteryzują zagięte do góry rogi. Całokształt dopełnia biała muszka, biała kamizelka, czarne skarpetki i czarne lakierowane buty.

Wybór strojów dla pana młodego jest bardzo duży. W zależności od zasobności portfela można kupić tańszy lub droższy strój. Najdroższe są stroje cienkich materiałów, które są przewiewne: bawełna, len. Nie oznacza to jednak, że najdroższy ubiór będzie najlepszy. Najważniejsze to, żeby pan młody się w nim dobrze czuł i ładnie prezentował.

 

Źródło: materiały prasowe

 

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • pan młody 2013
  • frak cena
  • frak ślubny cena
  • smoking dla dziecka
  • modny pan 2013


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.