Oczy jak o nie zadbać

Oczy rzecz święta. Jak nic bez nich nie da się funkcjonować w życiu codziennym. Co je osłabia? Nadmierne słońce, wiatr, nieodpowiednie odżywianie, czy monitory starszej generacji. Oczywiście wiek też ma znaczenie, im jesteśmy starsi tym mamy słabszy wzrok. Warto dbać o wzrok, bo tylko przy odpowiedniej pielęgnacji jest szansa, że nasz wzrok będzie w dobrej kondycji.

tablica okulistyczna Oczy jak o nie zadbać

Jeśli zadbamy o nasz wzrok jest szansa, że będziemy się nim cieszyć bardzo długo. Oczywiście z wiekiem osłabnie nam wzrok, ale jest różnica między „trochę”, a „dużo”. Gwarancją dobrego wzroku jest korzystanie z okularów przeciwsłonecznych w upalne dni, jak również odpowiednia dieta składająca się z owoców, warzyw, produktów mlecznych.
Dobrym środkiem, który wspomaga pracę naszych oczu jest luteina. Dzięki niej nasze oczy stają się silniejsze – narząd wzroku sam w sobie zawiera luteinę. Działa ona jak sączek dla wolnych rodników, dlatego też im częściej zażywamy luteinę w tabletkach, tym częściej
„ pracują oczami”, to oznacza, że nadwyrężają zbyt mocno swój wzrok.
W domowej apteczce warto mieć nawilżające krople do oczu, które nawilżają oko. Krople do oczu mają zbawienny wpływ, gdy oko łzawi, swędzi i piecze.
Najbardziej powszechnymi lekami dostępnymi w aptece jest nagietek i świetlik lekarski.
Trzymamy kciuki za Wasze oczy, aby widziały jak najwięcej i jak najdłużej !

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 4.0/5 (liczba ocen: 1)

Oczy jak o nie zadbać, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Szukane frazy:

  • yhs-mystartdefault
  • wzrok psa
  • oczy carycy
  • zdrowe wzrok w życiu codziennym
  • oczy julii


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.