Nocnik przyjaciel dziecka
Zamienienie pieluszki na nocnik to dla Twojego dziecka nie lada wyzwanie. Trzeba dużej naszej cierpliwości i wyrozumiałości, by nasze dziecko w końcu załatwiło się do nocnika. Zapewne Wy jako rodzice macie już serdecznie dość ciągłego zmieniania pieluch, chcielibyście, by wasza pociecha załatwiała się już samodzielnie. Ale niestety nie jest to takie proste…
Jak już wcześniej wspomnieliśmy cierpliwość i wyrozumiałość to klucz do sukcesu, zostanie Wam to na pewno wynagrodzone przez dziecko. Pamiętaj jednak, że od zakupu nocnika do samodzielnego załatwiania się do niego przez dziecko musi minąć trochę czasu. Czas ten podyktowany jest oswojeniem się dziecka z nowym przedmiotem, który się znalazł w zasięgu jego wzroku i rączek. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wytłumaczenie dziecku do czego służy nocnik i po co go kupiliśmy. Dziecko samo musi „ dojść” do tego, że chce mu się siusiu, i by się załatwić musi usiąść na nocniczku, po uprzednim powiadomieniu o tym fakcie mamy. Nie oczekuj, że Twoje dziecko od razu chętnie zasiądzie na nocniku i od razu będzie się do niego załatwiał.
Kiedy jest najlepszy moment na naukę załatwiania do nocniczka? Najlepiej, gdy pogoda ku temu sprzyja, czyli w ciepłe miesiące. Wtedy Twoje dziecko może biegać po domu bez pieluchy. Musisz liczyć się z tym, że na początku będą to nieudane próby. Ale gdy założysz dziecku bawełniane majteczki poczuje, że robi siusiu, wtedy możesz mu wyjaśnić, żeby następnym razem zrobił je do nocnika.
Dziecko lubi być nagradzane, dlatego też gdy uda mu się załatwić do nocnika pochwal je. Niech to będzie pochwała słowna, lub też oklaski. Dziecko zapamięta, że tak należy robić, bo wtedy spotka go nagroda w postaci radosnej mamy.
Powitanie nocnika i rozstanie z pielucha to dotychczasowa duża zmiana dla dziecka. Dlatego należy wykonywać to z pewną dozą subtelności, bez pośpiechu. Przychodzi czas kiedy dziecko jest naprawdę gotowe na takie zmiany i przychodzi mu to z łatwością. Zbyt wczesne przyuczanie dziecka do nocnika może skutkować frustracją nie tylko Twoją, ale i dziecka. I na koniec bardzo ważna rzecz: nie ucz dziecka załatwiania się do nocnika przed jakimiś szczególnymi wydarzeniami. Takim wydarzeniem jest na przykład wyjazd na urlop wakacyjny, czy do znajomych na weekend. Ponieważ w takiej sytuacji i tak założysz dziecku pieluchę z obawy przed załatwieniem się dziecka w majteczki. Po co mieszać dziecku w głowie. Nauka siadania na nocnik ma odbywać się bez pośpiechu w przyjaznych okolicznościach, a nie w pędzie i stresie.
Szukane frazy:
- siusianie po stosunku
- załatwianie się śluzem
- załatwianie się krwią
- pielucha frejka
- pieluszka ortopedyczna