Niezastąpiony syrop z cebuli

Przychodzi czas, kiedy wzmożone są zachorowania, na grypę, czy przeziębienie. Zazwyczaj po pierwszych objawach udajemy się do lekarza i do apteki po przepisane leki. A gdyby się przez chwilę zastanowić i skorzystać z naturalnych produktów, które daje nam natura? Syrop z cebuli na pewno pomoże nam zwalczyć kaszel i inne dolegliwości.

syropzcebuli Niezastąpiony syrop z cebuli

Wielu z nas będąc małym dzieckiem piło syrop z cebuli, wielu również przygotowywało go razem z mamą i babcią – pomagał bardzo często zwalczając nie jedno przeziębienie.

Cenne składniki cebuli:

- chrom, żelazo, wapń,

- witaminy A, B, C,

- kwas foliowy.

Syrop z cebuli i jego właściwości

Picie syropu pozwala zapobiegać infekcjom wspomagając nasz układ immunologiczny. Syrop z cebuli ze względu na swoje składniki działa, również antywirusowo i bakteriobójczo. Najważniejsze jest to, że syrop z cebuli można podawać zarówno dorosłym, jak i małym dzieciom.

Przepis na syrop z cebuli

Do przygotowania syropu z cebuli potrzebne nam będą:

- 2 duże, białe cebule,

- miód bądź cukier,

- słoik

Przygotowanie:

Obrane cebule kroimy w krążki układając w słoiku, i przesypujemy naprzemiennie cukrem. Czynność powtarzamy do wykończenia składników. Słoik zakręcamy i czekamy, aż puści sok. Syrop przelewamy przez sitko, podajemy 2 razy dziennie rano i wieczorem. Trzeba pamiętać, by syrop przechowywać w chłodnym miejscu nie dłużej niż tydzień.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • syrop z cebuli właściwości
  • syrop z cebuli
  • syrop z cebuli dla rocznego dziecka
  • syrop z cebuli jaka dawka
  • cebula dymka


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.