Nasze dziecko to zdrowe dziecko

Wszyscy rodzice chcieliby, aby ich pociecha była zdrowa. Co jest potrzebne, by tak było?

Aby nasze dziecko prawidłowo i zdrowo się rozwijało nie potrzebuje nic innego jak porządnego nawodnienia organizmu. Nasze dziecko mimo, że jest mniejszym człowiekiem potrzebuje porządnej dawki spożycia wody dziennie. Brak takiej dziennej dawki wody grozi odwodnieniem. Ktoś mógłby zadać pytanie: po co dziecku tyle wody? Odpowiedź jest prosta im dziecko wypije więcej wody tym jego organizm jest bardziej nawilżony podczas jego wzrostu. Brak odpowiedniego nawilżenia organizmu dziecka powoduje takie stany jak: bóle głowy, obniżona sprawność fizyczna i psychiczna. Najbardziej niebezpieczne są udary słoneczne, które częściej dotykają dzieci niż dorosłych. Brak wody w organizmie dziecka to poważne kłopoty zdrowotne.

W pilnowaniu codziennej dawki spożycia wody odgrywają oczywiście rodzice. Ich rolą jest przypilnowanie dziecka, by piło tej wody jak najwięcej. Obowiązek spoczywa na nich, ponieważ dzieci wolą zająć się bardziej interesującymi rzeczami, niż myślenie o tym ile dziś wody wypiło.dziecko zdrowie woda 300x198 Nasze dziecko to zdrowe dziecko

Ważne jest, aby dzieci piły jakościowo jak najlepszą wodę. Na rynku jest wiele filtrów wodnych, które oczyszczają wodę ze zbędnych i niepotrzebnych bakterii, które nie powinny trafić do organizmu dziecka. Jakość filtrów też ma znaczenie. Najlepiej, by filtry posiadały certyfikat Instytutu Matki i Dziecka. Bądź też informacje o wielu atestach, które dopuszczają filtry do użytku przez dzieci i ich rodziców – informacje takie można znaleźć w Państwowym Zakładzie Higieny.  Dobrym sposobem na kupienie odpowiedniego produktu jest zasięgnięcie opinii na jego temat. Wtedy rodzice nie będą mieli żadnych wątpliwości.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • picie wody morskiej
  • woda mineralna z jodem
  • dzieci indygo
  • dzieci kukurydzy
  • dzieci są ważne


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.