Moc bursztynu

Bursztyn to surowiec występujący w morzu bałtyckim i nie tylko. Zazwyczaj ma nieregularny kształt o barwie złocisto – miodowej, lub też ciemnego brązu. Posiada wiele korzystnych i  cennych właściwości dla naszego organizmu i nie tylko. Wykorzystywany
w przemyśle jubilerskim i współczesnym wzornictwie. Leczniczy składnik w medycynie naturalnej.

bursztyn 1 150x150 Moc bursztynu bursztyn2 150x150 Moc bursztynu

Bursztyn bohaterem był już w dawnych czasach. Znaleziony stawał się dla wielu cennym talizmanem. Bursztyn jest tak stary, że tworzono handlowe szlaki bursztynowe. Zawiera w sobie bardzo duże ilości kwasu bursztynowego. Z czego pochodzi bursztyn?

Naukowcy jednoznacznie nie ustalili skąd pochodzi cenny bursztyn. Jednak fachowcy przypuszczają, że wywodzi się od sosny bursztynodajnej. Bardziej wprawieni poszukiwacze odwiedzają rzadziej uczęszczane nadmorskie miasteczka i ich plaże po to, by znaleźć małe kawałeczki bursztynu.

Dawniej…

Bursztyn bałtycki był bardzo ceniony w społeczeństwie. Uważano go za lek na wszystkie schorzenia. Począwszy od górnego układu oddechowego ( gardło, migdałki), a kończąc na sprawach intymnych. Bursztyn miał chronić przed zapaleniem gardła i ropieniem migdałów, działać przeciwbiegunkowo i gorączkowo. Wykorzystywano go przy problemach związanych z układem moczowym. Magiczna moc bursztynu miała chronić nie tylko przed chorobami, ale też przeróżnymi klątwami i złymi mocami. Dawniej wierzono, że bursztyn ochroni palaczy przed szkodliwym dymem tytoniowym. Tym samym wyrabiano różne akcesoria z bursztynu by tych palaczy choć trochę uchronić.

Dziś….

Warto skorzystać z tego co daje nam ziemia, czyli naturę. A bursztyn taką właśnie naturą jest. Lekarstwo samo w sobie. Popularne są naszyjniki z bursztynów dla ochrony całego górnego układu oddechowego. Bursztyn również ma chronić nasz organizm przez różnymi stanami zapalnymi, chorobami: reumatycznymi, tarczycy, układu nerwowego. Ma właściwości odczulające.  Bursztyn to także biżuteria, która jest bardzo modna zwłaszcza obserwowana w biżuterii artystycznej i nie tylko. Szlachetny i czysty kamień
w zachwycającej oprawie jest ozdobą mniej lub bardziej oficjalnych kreacji.  Modne jest też robienie z bursztynu zdrowotnych nalewek. Będąc w nadmorskiej miejscowości możemy zakupić buteleczkę z bałtyckim bursztynem, który wystarczy zalać spirytusem i nalewka gotowa. Możemy ją wykorzystać do nacierania chorych miejsc, są również amatorzy jej picia.

bursztyn3 150x150 Moc bursztynu bursztyn4 150x150 Moc bursztynu

Bursztyn na każdego działa inaczej. Jak ze wszystkim zależy od organizmu innym pomaga bardziej innym mniej. Co na to lekarze? Podchodzą w ogóle sceptycznie do medycyny naturalnej. Ale czy nie lepiej skorzystać z takich metod leczenia – mniej inwazyjnych, niż faszerować się lekami?  Każdy musi odpowiedzieć sobie sam i wybrać własną drogę i sposób leczenia.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 3.0/5 (liczba ocen: 1)

Moc bursztynu , 3.0 out of 5 based on 1 rating

Szukane frazy:

  • jakie krawaty są modne 2013
  • nalewka z bursztynu na co pomaga
  • modne krawaty 2013r
  • jakie krawaty są modne w 2013
  • jakie są modne krawaty 2013


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.