Kremy hipoalergiczne

Nasze czasy charakteryzują się wieloma anomaliami. Jedną z takich anomalii jest wzrastająca alergia u znacznej części populacji. Coraz więcej ludzi zaczyna miewać alergie dosłownie na wszystko. Zaczynając od żywności a na kosmetykach kończąc. Co zrobić by być mieć piękną i zadbaną skórę mimo swojej alergii?

kosmetyki hipoalergiczne 300x212 Kremy hipoalergiczne

Nasze alergie zawdzięczamy dużej ilości związków chemicznych, które są dosłownie wszędzie. A ponieważ musimy jeść, pić, używać kosmetyków nie da się ich wyeliminować i w zupełności uniknąć. Najwięcej związków chemicznych nie koniecznie dobrych dla naszej skóry zawierają oczywiście kosmetyki, których my kobiety używamy na co dzień. Wystarczy jeden składnik kosmetyku, który nas uczuli i wysypka, liszaje pojawiają się na naszej skórze.

Osoby, w tym przede wszystkim kobiety powinny starannie dobierać kosmetyki, by nie uczulały. Zazwyczaj powinny być to kosmetyki bezzapachowe. Najlepiej by alergicy i alergiczki swoje kosmetyki kupowali w aptece. Wtedy jest szansa, że pani farmaceutka coś nam doradzi pod względem składu substancji jakie zawarte są w danym kosmetyku. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że kosmetyki z apteki są bardzo dobrej jakości, ale są również droższe. Jednak zdrowa skóra to podstawa, a tą podstawą jest też używanie odpowiednik kremów do twarzy.  Trafionym rozwiązaniem jest udanie się na wizytę do dermatologa, który zbada naszą skórę i zasugeruje z jakiej linii kosmetyków powinniśmy skorzystać.

Alergicy powinni pamiętać, by nie używać kosmetyków, które:

- zawierają barwniki i silnie pachną,
- mocno się pienią,
- kremów z filtrami chemicznymi, naturalne są o niebo lepsze.

Celem kosmetyków w ogóle i kremów hipoalergicznych przede wszystkim jest:

- łatwe wchłanianie się kremu w naszą skórę – lekka konsystencja kremu
- niwelowanie podrażnień skóry, stanów zapalnych,
- nawilżanie

Kremów hipoalergicznych jest wiele. Każda z nas musi wybrać odpowiedni dla siebie, najlepiej w aptece -  po konsultacji z dermatologiem.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • kremy hipoalergiczne
  • kremy hypoalergiczne
  • kremy hiperalergiczne
  • krem hipoalergiczny skladniki
  • krem hipoalergiczny co to znaczy


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.