Jedzmy zdrowe przekąski

Między posiłkami lubimy sobie „coś” przekąsić. Zazwyczaj wybieramy słodycze, lub inne słone przekąski. Sięgamy po produkty, które w większości nie posiadają żadnych wartości odżywczych. Czy rzeczywiście musimy napychać się takimi przekąskami? Może jednak warto wybrać te zdrowe, które oprócz przyjemności z ich podjadania dobrze podziałają na nasz organizm.

zdrowe przkaski 300x219 Jedzmy zdrowe przekąskiOrzechy, pestki

            Kiedy kieruje nami pokusa przekąszenia czegokolwiek, niech to będą bakalie. Ich jedzenie to ogromne źródło witamin, a przede wszystkim witaminy E i kwasów tłuszczowych. Bakalie zapobiegają podwyższeniu cholesterolu w organizmie i powstawaniu zakrzepom. Zawsze warto sięgać po bakalie, niż kolejnego batonika.

Kefiry, jogurty

            Kefiry, serki i inne produkty mleczne są dobrym rozwiązaniem nie tylko do jedzenia w domu, ale też w pracy, szkole. Produkty mleczne bogate są w białko, wapń, czy grupy bakterii.  Wyżej wymienione produkty mleczne można spożywać same, bądź też z dodatkiem świeżych owoców i musli - wtedy mamy samodzielny pełnowartościowy posiłek. Ważne jest, aby dodatki były równie zdrowe jak same produkty mleczne.

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce to dobrodziejstwo, z którego powinniśmy korzystać jak najwięcej. Lekarze
i dietetycy zalecają jak największe spożywanie świeżych warzyw i owoców. Jednak mimo iż mamy ich pod dostatkiem to jadamy je rzadko. Przyczyn możemy doszukiwać się w braku czasu, by przygotowywać z nich pyszne posiłki. Jednak są owoce, które nawet w pośpiechu możemy wrzucić do torby, czy plecaka i zjeść w pracy i szkole. Tak więc nie bójmy się owoców i warzyw jedzmy ich jak najwięcej pamiętając też o innych zdrowych przekąskach. Życzymy smacznego !

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • zdrowe przekąski do filmu
  • przekąska do wina
  • zdrowe przekąski do kina
  • zdrowe przekąski do piwa
  • zdrowe przekaski w kinie


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.