Jak uniknąć jesiennych dolegliwości?

Mieniąca się kolorami pora roku to jesień. Niestety oprócz pięknych i barwnych kolorów liści, mniej barwne jest nasze samopoczucie i zdrowie. W żadnej innej porze roku nie łapiemy tak przeziębień, przeróżnych dolegliwości jak w jesieni, które wtedy najczęściej dają o sobie znać. Podpowiemy Wam jak stawić czoła tym wszystkim dolegliwościom.

18078  jesien kopia Jak uniknąć jesiennych dolegliwości?

Ciągłe poczucie zimna

Jesteś zmarzluchem? Nic dziwnego, że jest Ci zimno, gdy za oknem wieje wiatr, pada deszcz. Ale poczucie zimna może zdarzyć się każdemu kto wybierze się na dwór nieodpowiednio do tego przygotowany: bez ciepłej kurtki, nieprzemakających butów, czy parasola. Jak sobie poradzić z ciągłym poczuciem zimna, które nie ustępuje po powrocie do domu?. Otóż dla rozgrzania warto przygotować sobie ciepły napój typu herbata z miodem lub sokiem malinowym, goździkami, czy imbirem, bądź też zjeść ciepły posiłek. Dla osób bardziej „czasowych” w ciągu dnia polecamy gorącą kąpiel z płatkami, albo olejkami aromatycznymi.

Kiepski nastrój

            Coraz mniej promieni słonecznych, krótkie pochmurne dni – to przyczyna tego, że dopada nas kiepski nastrój. Nawet w takie dni postaraj się być aktywnym: idź na spacer do parku, uprawiaj nordic walking. Prosta zasada: świeże powietrze i trochę ruchu. Przebywając na świeżym powietrzu jesienią zażywamy ostatnich promieni słonecznych, które wytwarzają w naszym organizmie hormony szczęścia, oraz witaminę D, wszystko ma się ku temu, by nasz nastrój był lepszy.

Atakująca grypa i przeziębienie

Jesień to czas zachorowań na grypę i dopadające nas przeziębienie. Zazwyczaj leczymy się domowymi sposobami łykając czosnek, pijąc syrop z cebuli. Pomóc nam może jeszcze gorący rosół i domowe inhalacje. Oczywiście nie możemy zapomnieć gorącej herbacie z cytryną, czy rozgrzewających wieczornych kąpielach.  Warto jednak pamiętać o tym, że gdy domowe sposoby nie pomagają trzeba zgłosić się do lekarza, ponieważ
„ przechodzone” przeziębienie i grypa skutkują najczęściej zapaleniem płuc.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • zdrowie sieradz
  • grypa bostońska
  • grypa hiszpanka
  • grypa jelitowa
  • grypa jelitowa objawy


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.