Jak nie tyć biorąc antykoncepcję

Każda kobieta, która używa antykoncepcji hormonalnej, albo dopiero zamierza, zastanawia się jak uniknąć skutków ubocznych
w postaci kilku kilogramów więcej. Co więcej wszyscy zastanawiają się i zadają sobie pytanie, czy antykoncepcja bez tycia jest możliwa.

Większość kobiet, która zażywała antykoncepcję starszej generacji borykała się właśnie z tym problemem – problemem nadwagi. Postęp farmaceutyki w dziedzinie antykoncepcji poszedł o krok dalej.  Dzięki temu kobiety mogą wybrać antykoncepcję nowszej generacji i zapomnieć o nadwadze.

nowoczesna antykoncepcja hormonalna 252x300 Jak nie tyć biorąc antykoncepcję

Plusem tej antykoncepcji hormonalnej jest niska zawartość etynyloestradiolu, oraz dezogestrelu odpowiedzialnych w większości za zaburzenia wagi. Dzięki czemu masa ciała kobiety jest stała i nie skacze jak oszalała. Pigułki te przede wszystkim polecane są nastoletnim dziewczynom i młodym kobietom, będącym na początku swojej drogi korzystania z antykoncepcji hormonalnej. Zadaniem antykoncepcji hormonalnej jest utrudnianie jajeczkowania. Pigułki zawierają zbilansowane składniki hormonów tak, by zmienił się stan śluzu w szyjce macicy. A co za tym idzie utrudnianie plemnikom dotarcie do jamy macicy i zagnieżdżenie się w niej.

Pigułki antykoncepcyjne nowszej generacji zawierają minimum hormonów, które potrzebne są do zapewnienia skutecznej antykoncepcji. Niewątpliwie ich zaletą jest to, że można wybrać je ze względu na znajdującą się dawkę estrogenu : wysoko dawkowe, średnio dawkowe, nisko dawkowe.  Wiadomo, że niewielka zawartość estrogenu powoduje lepsze samopoczucie kobiety co dla niej samej jest to ogromnie ważne.

Pigułki nowoczesnej generacji mają za zadanie nie tylko zapobiegać ciąży. Ich działanie ma ogromny i pozytywny wpływ na nasz cały organizm. Zażywanie pigułek reguluje cykl miesiączkowy, hamują nieprzyjemnie dolegliwości podczas miesiączki: obrzęk piersi, ból podbrzusza. Dzięki nim poprawia się stan naszej cery choćby mniejszy trądzik. Równie ważne jest to, że zażywanie nowocześniejszej antykoncepcji hormonalnej nie powoduje spadku libido, a tym samym ochoty na seks. Długotrwałe zażywanie antykoncepcji hormonalnej pomniejsza ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy, oraz stanów zapalnych miednicy mniejszej.

Ważne:

Kobiety chcące korzystać z antykoncepcji powinny zgłosić się do specjalisty ginekologa celem dobrania odpowiedniego rodzaju tabletek i ich dawki. Nie należy robić tego na własną rękę, gdyż można wyrządzić sobie krzywdę. Należy pamiętać, by dokładnie zapoznać się z treścią ulotki.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 3.0/5 (liczba ocen: 1)

Jak nie tyć biorąc antykoncepcję , 3.0 out of 5 based on 1 rating

Szukane frazy:

  • antykoncepcja bez tycia
  • antykoncepcja bez tycia 2013
  • erotyka kulturalna współżycie
  • seks ssakow
  • Jak nie tyc przy anty


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.