Jak ciąża zmienia ciało kobiety?

Jak bardzo zmienia się ciało kobiety po ciąży? I czy dotyczy to każdej kobiety? Otóż ciało kobiety niewątpliwie zmienia się po ciąży, ale w różnym stopniu. Zależy to przede wszystkim od figury kobiety, jej sposobu prowadzenia się podczas przebiegu całej ciąży – mowa tutaj o odpowiednim odżywianiu się i w miarę możliwości ćwiczeniach fizycznych. Zależy to również od uwarunkowań genetycznych. Niektórzy mówią, że jeśli chcesz wiedzieć jak będziesz wyglądała po ciąży spójrz na swoją mamę – nie do końca się z tym można zgodzić, ale nie można też temu zaprzeczyć. Wiadomo, że ciało kobiety po ciąży nie będzie już takie samo jak przed, lecz nie oznacza to jednak, że kobieta jest mniej atrakcyjna.

mankamenty ciąży2 200x300 Jak ciąża zmienia ciało kobiety? mankamenty po ciąży3 199x300 Jak ciąża zmienia ciało kobiety?

Często po ciąży kobieta widzi siebie jako nieładną, nieatrakcyjną osobę i zastanawia się co się stało z jej pięknym zgrabnym ciałem. Dlaczego my mamy tak siebie postrzegamy?. Postrzegamy siebie tak dlatego, ze z każdej strony biją w nasze oczy kolorowe magazyny,
a w nich zdjęcia kobiet po ciąży, które wyglądają tak idealne, że aż oszałamiająco.   Nic bardziej mylnego te wszystkie piękne zdjęcia to efekt retuszu. A my patrząc w lustro widzimy niestety szarą rzeczywistość – prawdę, której nie zmienimy. Możemy się tylko postarać, by było lepiej.

Jak to zrobić? Nie koniecznie musimy odbyć operację plastyczną. Możemy stać się atrakcyjniejsze, a tym samym poprawić sobie humor poprzez ubrania zakrywające nasze mankamenty po ciąży ( obwisły brzuszek) i odsłaniające nasze atuty ( większy niż dotychczas biust). Co do tego ostatniego warto zadbać o dobrą bieliznę, nie musi być ona najdroższa ważne by była odpowiednio dobrana.

Jeśli świeżo upieczona mama nadal tkwi w przekonaniu, że tylko jej ciało jest brzydkie ma możliwość pooglądania w sieci mnóstwa fotografii obrazujących stan faktyczny ciała kobiety po ciąży. Blizny po cesarskich cięciach, rozstępy na biodrach  i piersiach, otyłość -  na takich portalach i forach nie ma kłamstwa i retuszowanych zdjęć jest sama natura. Wszystkie takie portale i fora zostały stworzone dla specjalnej grupy osób – mam,  nie tylko tych świeżo upieczonych, ale też i przyszłych. Ma to na celu uświadomienie i pokazanie jakie zmiany następują w ciele kobiety i że nie są one odosobnionym przypadkiem.

W większości niedoskonałości i mankamenty ciała po ciąży stają się dla kobiety nie lada problemem, z którym nie jest w stanie sobie poradzić. Ma to niestety podłoże psychologiczne. Kobiety niejednokrotnie nie mogą pogodzić się z utratą swojej pięknej sylwetki
i nieskazitelnie pięknego ciała. Czują się zawiedzione, mają żal, że to wszystko minęło i już raczej nie wróci. Ten żal i pretensja przeplatają się z uczuciem radości bycia mamą małej istotki. Niestety środowisko też nie pomaga mamą w ich problemie. Zewsząd pokazywane są idealne modelki, celebrytki, które mają nienaganne ciała po ciąży w zaledwie kilka tygodni po porodzie. Czy tak faktycznie jest? Wydaje nam się, że nie, bo jak wiadomo magia photoshop’a działa rewelacyjnie tylko pytanie po co? Żeby być lepszym od zwykłych kobiet, przebić swoje koleżanki z branży. Zamiast wysilać się nad swoim fałszywym wizerunkiem może lepiej zająć się swoim dzieckiem i tu skumulować cały wysiłek.

Droga normalna kobieto! Nie jesteś modelką, ani celebrytką i nie masz sztabu ludzi, którzy poprawią Twój wizerunek. Twoje ciało jest jakie jest po ciąży i nic tego nie zmieni, ale Ty możesz zmienić swoje myślenie o tym. Nadal jesteś wartościową i atrakcyjną kobietą, może i z mankamentami, ale jest to naturalne i nie masz się czego wstydzić. Dla modelek i celebytek ważniejszy jest wygląd i zewnętrzny wizerunek – dzieckiem opiekuje się niania. Dla Ciebie niewątpliwie tez ważny jest wizerunek i tak trzymaj.  Ale masz coś cenniejszego, niż piękne ciało – to Twoje małe dziecko, które Cię kocha bez względu na to jaka jest Twoja figura, ważne, że poświęcasz mu swój czas, czas tylko dla niego.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • sprawy intymne
  • zdjecia kobiet
  • kobiety seksi
  • antykoncepcja hormonalna bez tycia
  • porady w sprawach intymnych


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.