Dziecko i jego płeć

Aby rodzice mogli poznać płeć dziecka muszą poczekać do drugiego trymestru ciąży. Jednak płeć dziecka uwarunkowana jest od samego początku, czyli od poczęcia. Zależy to oczywiście od plemnika, który przeniknie w komórkę jajową.

Wspomnieliśmy o plemniku, który przeniknie komórkę jajową. Owy plemnik będzie zawierał dany chromosom. Może to być chromosom Y – odpowiadający płci męskiej, lub też chromosom X – odpowiadający płci żeńskiej.

dziecko ciąża Dziecko i jego płeć Zarówno przyszła mama i przyszły tata mają swoje oczekiwania wobec dziecka, które im się narodzi. Zazwyczaj mama chciałaby mieć córeczkę, a tata synka. Istnieje metoda, która pozwala świadomie począć dziecko o danej płci. Metoda ta jest przeznaczona dla kobiet o regularnych cyklach. Polega ona na dokładnym zaznaczaniu dni płodnych. Istnieje przekonanie, że plemniki męskie są o wiele szybsze i bardziej ruchliwe, ale ich żywot jest krótszy. Dlatego też, gdy chcemy mieć syna powinniśmy współżyć zaraz po owulacji – wtedy największą szansę mają szybkie plemniki męskie. Jeśli chodzi o plemniki żeńskie są one powolne, ale też dłużej żyją. Więc jeśli chcemy mieć córeczkę powinniśmy współżyć na około 2 lub 3 dni przed owulacją, wtedy jest szansa, że plemniki dłużej żyjące zapłodnią komórkę jajową. Badania wykazały, że metoda ta sprawdza się w 60 % w odniesieniu do dziewczynek i w 90 % do chłopców. Życzymy powodzenia !!!

 

Źródło: Materiały prasowe

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • chromosom interfazowy
  • ciąża sennik
  • ZDRADA tekst diox
  • chromosom 6
  • chromosom akrocentryczny


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.