Czy antykoncepcja hormonalna może być groźna dla naszego organizmu?

Na naszym rynku dostępne jest wiele środków antykoncepcji hormonalnej. Mamy, również wiele środków antykoncepcyjnych doustnych. Na przestrzeni lat środki antykoncepcyjne doustne ewaluowały dążąc do doskonałości, tak by ich dłuższe zażywanie nie powodowało zagrożeń dla organizmu. Jednak pomimo ciągłych badań nad idealną pigułką, nadal produkowane są takie z dość dużą zawartością dawki mikro.  Powoduje to niepewność w ich zażywaniu przez kobiety.

seks antykoncepcja 300x182 Czy antykoncepcja hormonalna może być groźna dla naszego organizmu?

Wielka niepewność i brak zadowolenia spowodowane jest za dużą dawką hormonów jaką przyjmuje kobieta wraz z połknięciem tabletki. Im dłuższe stosowanie antykoncepcyjnych środków doustnych, tym bardziej rosnące niebezpieczeństwo dla organizmu. Sytuacja jest niebezpieczna, ponieważ duża dawka hormonów w połączeniu z niezdrowym prowadzeniem się i zażywaniem różnego typu używek to jak bomba zegarowa w organizmie kobiety. Zwłaszcza, że rzeczone kobiety niechętnie poddają się badaniom po dłuższym stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Konsekwencją po dłuższym zażywaniu antykoncepcji mogą być złe wyniki próby wątrobowej, zaburzenia płodności, zator płucny, udar niedokrwienny. Dlatego też wybierając odpowiednią antykoncepcję hormonalną, pamiętajmy, by nie zażywać jej bardzo długo
i badać się jak najczęściej, a unikniemy problemów z własnym zdrowiem.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • żelazo a tabletki antykoncepcyjne
  • groźna antykoncepcja
  • antykoncepcja hormonalna a ciąża
  • co sie dzieje z organizmem kobiety po dłuzszym stosowaniu antykoncepcji
  • antykoncepcja hormonalna a żelazo


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.