Co wybrać miłość, czy przyjaźń?

Życie wystawia nas na różne próby. Jedną z takich prób jest decyzja o tym co wybrać: miłość, czy przyjaźń?, albo jak pogodzić te dwie sprawy. Poświęcić się miłości, czy oddać przyjaźni. Wielu z nas staje przed takim dylematem niejednokrotnie nasze decyzje są trudne,
a konsekwencją jest utrata miłości lub też przyjaźni. Bo jak wiadomo w każdej tej sferze trzeba być w porządku i lojalnym wobec drugiej osoby.

face2face co wybrać miłość czy przyjaźń 300x297 Co wybrać miłość, czy przyjaźń?

W naszym dłuższym lub krótszym życiu napotykamy różnych ludzi, nawiązując bliższe relacje. Próba czasu pokazuje, czy te znajomości będą trwać dalej, czy nie.  Gdy dochodzi do zerwania ze sobą kontaktu, czujemy się żle mając wyrzuty sumienia, żal. Najczęściej emocje te dotykają kobiet, gdyż jesteśmy bardziej emocjonalne od mężczyzn. Zwykle to kobiety ograniczają się do minimalnej ilości przyjaźni
i znajomości, gdy przychodzi do nich miłość w ogóle z nich rezygnują. Czy jest dobre? Na krótką metę i owszem, czas poświęcony partnerowi jest bezcenny. Na długi czas nie ma to racji bytu, gdyż nie można się zamknąć w klatce i tak tkwić chowając się wspólnie przed światem.

Starsze pokolenia często wspominają czasy, kiedy to zbierali się w sporych grupach znajomych, swych partnerów, rodziny spędzając wspólnie czas. Kiedyś nie było z tymi spotkaniami problemów. Ludzie nie musieli wybierać między przyjaźnią, a miłością. Potrafili to pogodzić spotykając się razem. Im więcej osób tym lepiej.  Zabawa była przednia, każdy był zadowolony. Wydaje się, że jest to znak czasu. Dawniej nie było telewizorów, komputerów, tych wszystkich elektronicznych umilaczy i jednocześnie zabieraczy czasu. Teraz wolimy wirtualne spotkania przez dostępne nam komunikatory, rozmowy przez telefony komórkowe. Spotkania w dużym gronie zamieniliśmy na cisze, dom i komputer, tworząc swoje konta na portalach społecznościowych – przyjmując często do grona swoich znajomych osoby, których w ogóle nie znamy w realnym świecie.  Tym samym rezygnując ze spotkań twarzą w twarz.

Psycholodzy twierdzą, że zerwanie przyjaźni jest dużo bardziej bolesne, niż zerwanie z partnerem. Gdy stwierdzamy, że nasza przyjaźń wygasa i nasze relacje nie są już takie jak być powinny staramy się odsunąć od siebie moment przykrej rozmowy z przyjacielem, zagłuszając w ten sposób poczucie winy. Ciężko jest rozstać się z kimś, kto zna nasze tajemnice, wspólnie z nami śmiał się i płakał.

Mówi się, że czas leczy rany. Czas „ odchorowywania” jest, również czasem refleksji i spojrzenia na byłą przyjaźń z perspektywy czasu. Może czasem się okazać, że ta przyjaźń nie była do końca tak idealna.

 

 

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • mail honnonbo com vn
  • pomoc krzyżówkowicza
  • Viola Koakowska
  • przyjaźń demotywatory
  • partnerki online


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.