Brak żelaza w organizmie

Brak żelaza w organizmie człowieka, może skutkować wieloma kłopotami. Przede wszystkim kłopoty mogą mieć kobiety, które starają się o potomstwo. W ich przypadku brak żelaza w organizmie skutkuje: bólami głowy i przyspieszoną akcją serca, szybkim przemęczeniem organizmu, bezsennością.

Nasz organizm jest tak skonstruowany, że zawiera w sobie bardzo dużą ilość pierwiastków. Jednym z nich jest oczywiście żelazo. Żelazo jest pierwiastkiem o małej zawartości w naszym organizmie, ale mimo wszystko odgrywa ważną rolę. Jego brak powoduje nasze zachorowanie na anemię. Obecnie  na anemię cierpi ok. 40% kobiet w wieku rozrodczym
( mowa o kobietach będących przed ciążą, w niej i bezpośrednio po niej).

Brak żelaza w organizmie to poważne problemy takie jak na przykład niedokrwistość organizmu. Wynikająca z jego niedoboru. Czym się ona charakteryzuje? Otóż niedokrwistość to nic innego jak zmniejszona ilość czerwonych krwinek. Wiąże się to z mniejszą ilością natlenienia organizmu co skutkuje zaburzonymi funkcjami życiowymi. Przez co stajemy się nadwrażliwi, borykamy się z bezsennością i przemęczeniem. Brak żelaza u dzieci skutkuje zmniejszoną efektywnością uczenia się – czyli słabszymi stopniami.

dieta brak żelaza1 300x200 Brak żelaza w organizmie

Ważne jest by dostarczać swemu organizmowi jak najwięcej tego pierwiastka. Zadanie mamy ułatwione, gdyż żelazno znajduje się w różnych spożywanych przez nas produktach. Aby nasz organizm miał dostateczną ilość żelaza spożywajmy przede wszystkim ryby i chude białe mięso ( drób), owoce w tym morele i śliwki, orzechy, rodzynki, szpinak, chleb razowy.

Aby nasz organizm posiadał odpowiednią ilość żelaza spożywajmy go jak najczęściej w dziennych posiłkach.

VN:F [1.9.20_1166]
Ocena: 0.0/5 (liczba ocen: 0)

Szukane frazy:

  • niedobór żelaza bezsenność
  • zelazo na bezsennosc
  • brak zelaza w organizmie
  • niedobor zelaza a bezsennosc
  • żelazo bezsenność


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby komentować.